Месо машина за сечење

Месо машина за сечење

производителот, снабдувачот, фабрика, дистрибутер и веледрогерија во Taiwan
Вие сте тука: Насловна -> производи -> Месо бенд видов -> Месо машина за сечење
Ние сме техничко Taiwan Месо машина за сечење производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • Месо машина за сечење - HT-300-1

модел: HT-300-1
Месо машина за сечење
Карактеристики:
1. Заштеда на време со користење на враќање патување граница единица.
2. Оваа машина може да се користи за: месо, колбаси, сирење или риба.
3. Машина користи главно за сечење свежо месо во парчиња со голема брзина.
4. Кога месото е замрзнато, тоа е подобро да се намали, бидејќи нема замрзнато месо е меко, тоа не е лесно за парче.
5. Ве молиме да не го сечеме месото кое е директно извади од ладилници или извади од фрижидер, бидејќи тоа е премногу тешко, така што тоа ќе ја оштети жилет сечилото, и да се намали сечилото живот.
6. Тоа може да се прилагоди на дебелината на храна, освен на трудот.
7. Машина обвивка и сечење нож сите се изработени од нерѓосувачки челик материјал. Сечење нож го усвојува употреба на двојни-најсовремена со висок работната ефикасност.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Месо машина за сечење

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano