Мелница за нерѓосувачки месо

Мелница за нерѓосувачки месо

производителот, снабдувачот, фабрика, дистрибутер и веледрогерија во Taiwan
Вие сте тука: Насловна -> производи -> Месо брусилки -> Мелница за нерѓосувачки месо
Мелница за нерѓосувачки месо Производители. Купете висок квалитет Мелница за нерѓосувачки месо од Taiwan.
Ние сме техничко Taiwan Мелница за нерѓосувачки месо производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
  • Мелница за нерѓосувачки месо - HTG-20UN / HTG-220EN

модел: HTG-20UN / HTG-220EN
Мелница за нерѓосувачки месо
  • Направено од не'рѓосувачки челик,нема оксидација на 'рѓа со санитарниот стандард
  • Мелење на барел во спирална форма за да се направи земјата предмет во одвоено парче,не заглавени заедно.
  • Отстранлив сад за месо и барел,лесно за чиста
  • Силна кутија за опрема и голема моќ на коњи,со реверзибилна функција и уред за заштита од оптоварување.
  • Не-лого дизајн,ниска стапка на одржување.
  • Монтирајте две лопати и три мрежи(Систем за уништување HTG-220UN)може да се стави во исто време за да се дојде до најдобриот резултат,заштеда на време и заштеда на енергија

HTG-220UN
Сингер систем
Мотор:2HP(или 3HP)3фаза
Капацитет:380 кг/ч
Плоча дијаја:82мм
Големина на машината:550х530х480мм(2HP)
(WxDxH)600х530х480мм(3HP)
Тежина на машината:70 кг

HTG-220EN
Enterprise System
Мотор:1.5HT(или2HP)1фаза
Капацитет:300 кг/ч
Плоча дијаја:82мм
Големина на машината:550х480х480мм(1.5HP)
(WxDxH)600х480х480мм(2HP)
Тежина на машината:65 кг


Прашање Сега +Прашање Сега -
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелница за нерѓосувачки месо, треба да знаете за највисок квалитет на Мелница за нерѓосувачки месо производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Мелница за нерѓосувачки месо

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano